هنگام خرید ماشین لباسشویی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

هنگام خرید ماشین لباسشویی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

ماشین لباسشویی یکی از ضروری ترین لوازم زندگی برای هر خانواده ای است. ماشین های رختشویی در مدل ها و قیمت های بسیار متفاوتی در بازار موجود هستند. وجود امکانات مختلف، نام برند، کشور سازنده و ظرفیت دستگاه، تعیین کننده قیمت نهایی هنگام خرید ماشین لباسشویی هستند. در این مطلب به مهم ترین نکاتی که باید هنگام خرید ماشین لباسشویی به آنها توجه کرد می پردازیم.

ظرفیت ماشین لباسشویی مناسب کدام است؟

ظرفیت دستگاه، اولین و مهم ترین موردی است که هنگام خرید ماشین لباسشویی باید به آن توجه کنید. ظرفیت یا گنجایش ماشین، به معنی مقدار و وزن لباس هایی است که ماشین لباسشویی شما در یک نوبت می تواند بشوید.

گنجایش ماشین لباسشویی با توجه به تعداد افراد خانواده مشخص می شود.

  • در صورتی که قصد خرید ماشین لباسشویی برای جهیزیه را دارید، بهتر است در نظر داشته باشید که خانواده تازه تشکیل شده به زودی صاحب فرزند نیز خواهند شد و به ماشین لباسشویی با گنجایش بیش از شش کیلو نیاز خواهند داشت. خانواده هایی که دارای فرزندان خردسال هستند به دفعات بیشتری از ماشین لباسشویی استفاده می کنند و حجم لباس ها و ملافه های کثیف آن ها نیز بیشتر است.
  • اگر یک خانواده دو نفره هستید، یک ماشین لباسشویی با حجم پنج کیلوگرم کاملا برای شما کافی است.
  • در صورتی که افراد زیادی (بالای پنج نفر) در خانه زندگی می کنند، یا از ماشین لباسشویی برای شستن پتوهای سبک و یک نفره استفاده می کنید، بهتر است ماشینی با ظرفیت 8 کیلوگرم به بالا خریداری نمایید.

ظرفیت ماشین لباسشویی مناسب کدام است؟

اندازه مناسب هنگام خرید لباسشویی

هنگام خرید ماشین لباسشویی باید محل نصب دستگاه و اندازه آن را کاملا در نظر داشته باشید. در اکثر خانه ها، مکان جدایی برای شستن لباس وجود ندارد و ماشین لباسشویی در آشپزخانه نصب می شود. گاهی ممکن است اندازه ماشین لباسشویی بیشتر از محل تعبیه شده برای نصب آن باشد. در این صورت مجبور خواهید بود در ساختار آشپزخانه و کابینت ها را تغییر دهید یا دستگاه خود را تعویض نمایید.

ماشین های لباسشویی در از بالا، نیاز به محلی دارند که روی آن باز باشد. ماشین های لباسشویی در از جلو نیز به فضای کافی برای باز کردن در دستگاه و داخل و خارج کردن لباس ها نیاز دارند.

در بعضی از خانه ها که دارای فضای جداگانه در حمام (حمام خشک) هستند، می توان ماشین لباسشویی را در حمام نصب کرد.

نکته قابل توجه این است که ماشین لباسشویی باید در محلی قرار بگیرد که جریان آب و رطوبت به هیچ وجه با سطح زیرین آن برخورد نداشته باشد، زیرا علاوه بر پوسیدگی و زنگ زدگی دستگاه، خطر ایجاد اتصال و برق گرفتگی وجود دارد.

نمایشگر دیجیتال در ماشین لباسشویی

اکثر مدل های جدید دارای نمایشگر دیجیتال هستند. با وجود نمایشگر دیجیتال می توانید به راحتی برنامه شستشوی مورد نظر خود را انتخاب کنید و گزینه های انتخاب شده برنامه شستشو را روی نمایشگر مشاهده کنید. همچنین نمایشگر دیجیتال ماشین لباسشویی به شما این امکان را می دهد که بدانید چه مقدار از زمان شستشو باقی مانده است. در کل وجود نمایشگر دیجیتال برای ماشین های لباسشویی حسن بزرگی محسوب می شود.

ماشین لباسشویی اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک (دوقلو)

  • اکثر ماشین های لباسشویی جدید به صورت تمام اتوماتیک ساخته می شوند. برای کار با این ماشین های لباسشویی تنها نیاز دارید تا لباس های کثیف را وارد ماشین کرده، پودر یا مایع مخصوص را اضافه کنید و پس از تنظیم برنامه شستشو، دکمه استارت را بفشارید.

حسن ماشین های لباسشویی اتوماتیک در این است که در باقی مراحل شستشو هیچ نیازی به دخالت شما نیست و تمام مراحل آبکشی و خشک کردن کاملا اتوماتیک انجام خواهد شد.

  • در ماشین های لباسشویی نیمه اتوماتیک شما باید خودتان آب را داخل ماشین بریزید، گاهی حتی لازم است حرارت آب را نیز خودتان تنظیم کنید. پس از اضافه کردن پودر یا سایر مواد شوینده، شستشو آغاز خواهد شد. در پایان شستشو باید خودتان شیر تخلیه ماشین را باز کنید و سپس لباس های شسته شده را وارد محفظه خشک کن نمایید. البته در بعضی مدل ها، کار شستشو و خشک کردن در یک محفظه انجام می شود.

می توان گفت حسن ماشین های لباسشویی نیمه اتوماتیک، قابلیت شستشو با هر نوع ماده شوینده است. شما هنگام شستشو با یک ماشین لباسشویی اتوماتیک نمی توانید از موادی مانند مایع ظرفشویی، صابون یا مایع سفید کننده استفاده کنید، زیرا به دستگاه شما آسیب وارد می کنند؛ از این رو تنها مجاز به استفاده از مواد شوینده مخصوص ماشین لباسشویی هستید. اما در کار با ماشین های لباسشویی نیمه اتوماتیک در انتخاب نوع ماده شوینده آزادی کامل دارید.

علاوه بر این ماشین های لباسشویی نیمه اتوماتیک قیمت کمتری نسبت به مدل های اتوماتیک و دیجیتال دارند.

ماشین لباسشویی اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک

ماشین لباسشویی با تسمه و بدون تسمه

ماشین های لباسشویی معمولا به گونه ای ساخته شده اند که موتور محرک آنها در قسمت پایین محفظه یا دیگ قرار گرفته است. موتور به وسیله فولی و تسمه به دیگ متصل شده و آن را میچرخاند. تمام چرخش دیگ شوینده در مراحل شستشو و خشک کردن به وسیله تسمه انجام می شود.

اما برخی از مدل های جدید، به گونه ای طراحی شده است که تسمه حذف شده و موتور ماشین، مستقیما در پشت محفظه یا دیگ قرار گرفته است. به این نوع طراحی ماشین لباسشویی طراحی بدون تسمه یا Direct Drive می گویند.

مزیت حذف تسمه ، کم شدن قابل توجه سر و صدای ماشین لباسشویی است. بهتر است این ویژگی برای افراد سالمند یا خانواده هایی که فرزند نوزاد در خانه دارند، هنگام خرید ماشین لباسشویی مورد توجه قرار بگیرد.

سرعت خشک کن

سرعت خشک کن ماشین های لباسشویی معمولا عددی بین 400 دور تا حدود 1800دور در دقیقه است. هرچه این عدد بالاتر باشد، لباسشویی با قدرت و سرعت بیشتری لباس های شسته شده را خشک می کند و لباس هایی با رطوبت کمتر به شما تحویل می دهد.

برنامه های شستشو متناسب با نیاز شما

سازندگان ماشین های لباسشویی معمولا تعدادی برنامه شستشو برای کاربران تنظیم کرده اند. داشتن تعداد بیشتری از این برنامه ها در ماشین های لباسشویی، نیازمند صرف هزینه بیشتر است.

مهم ترین این برنامه ها عبارت اند از : پیش شستشو یا prewash ، شستشوی سریع یا QuickWash، آبکشی اضافه یا Extra Rinse، شستشوی بهداشتی یا ضدعفونی کننده با آب داغ، شستشوی اقتصادی با نصف ظرفیت و بخارشو.

برنامه های شستشو متناسب با نیاز شما

اهمیت قفل کودک در ماشین لباسشویی

نداشتن قفل کودک در ماشین های لباسشویی، برای خانواده هایی که کودکان خردسال دارند، می تواند بسیار خطرناک باشد.

اگر شما از نعمت داشتن فرزندان خردسال بهره مند هستید، نداشتن قفل کودک علاوه بر ایجاد خطرات بسیار برای فرزندان شما، باعث می شود، که کودکان به دلیل حس کنجکاوی با دکمه ها و پیچ های تنظیم برنامه ماشین دستکاری کرده و شستشو را مختل نمایند.

هنگام خرید ماشین لباسشویی برای خانواده های دارای فرزند خردسال و همچنین ماشین های لباسشویی برای جهیزیه، وجود قفل کودک باید مورد توجه قرار بگیرد.

خرید ماشین لباسشویی از بانه

خرید ماشین لباسشویی از منطقه آزاد بانه یکی از تصمیمات اقتصادی است که می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما شود. وب سایت فروشگاه اینترنتی بانه بازارچه، محصولات بازارچه مرزی بانه را به خانه های شما آورده است.

با مراجعه به سایت بانه بازاچه می توانید انواع ماشین های لباسشویی روز دنیا با برندهای معتبر را به همراه مشخصات و ویژگی های آنها مشاهده نموده و پس از تحقیق و مقایسه آنها مدل دلخواه خود را انتخاب نمایید.

چگونه مطمئن باشم که ماشین لباسشویی من اصلی است؟

برای اطمینان از اصل بودن محصول می توانید در مرحله اول شماره سریال درج شده روی بدنه محصول و جعبه را با یکدیگر تطابق دهید. سپس در مرحله دوم با وارد کردن شماره سریال در سایت شرکت سازنده، از اصلی بودن محصول مطمئن شوید.

هزینه محصول سفارش داده شما با قیمت بازار بانه، محاسبه شده و بلافاصله پس از ثبت سفارش وارد مرحله پردازش می شود. محصول سفارش داده شده پس از هماهنگی با شما ظرف مدت 48 تا 72 ساعت برای شما در هرکجای کشور، ارسال خواهد شد.

داشتن نماد اعتماد الکترونیکی، ضمانت اصل بودن محصولات و ضمانت تعویض محصول (در صورت وجود اشکال) پس از نصب و تست، موجب اطمینان خاطر شما مشتریان گرامی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید