تفاوت آون توستر و مایکروویو

فرق آون توستر و مایکروویو چیست؟

همانطور که می دانید روزانه بر تعداد کمپانی ها و برند های محصولات لوازم خانگی اضافه می شود. هر یک از این برند ها در تلاش برای کسب رضایت مشتری هستند و سعی بر ان دارند تا محصولات با کیفیتی تولید کنند. این محصولات برای استفاده راحت تر و سریع تر و هدر رفتن کمتر زمان طراحی و ساخته می شوند.

هر روزه دستگاه هایی جدید با قابلیت های بیشتر و مدل های بالاتر تولید می شوند و ممکن است که از نظر ظاهری تفاوت چندانی با هم نداشته باشند و مصرف کننده هنگام خرید نتواند تشخیص دهد که کدام دستگاه برای برطرف کردن نیاز های شخصی او مناسب تر است.

از جمله این دستگاه ها می توان به مایکروفر و آون توستر اشاره کرد. در این مقاله می خواهیم به بررسی این دو محصول بپردازیم. بعد از مطالعه این مقاله به خوبی با ویژگی هر دو دستگاه آشنا خواهید بود و هنگام خرید بهترین تصمیم را خواهید گرفت. در حالت کلی قبل از خرید باید بیندیشید که برای رفع کدام نیاز خود به خرید می پردازید و وسیله جدیدی که قصد خرید آن را دارید قرار است کدام نیاز شما را رفع سازد.

اگر در حالت کلی انتظاراتی مانند گرم کردن مواد غذایی، آب کردن یخ غذاهای یخ زده دارید وسیله مناسب برای شما مایکروفر است. اما اگر برای پخت و پز مواد غذایی خصوصا فست فود ها به دنبال محصول مناسبی هستید محصول مورد نظر شما آون توستر است. در ادامه ابتدا به توضیح این دو محصول پرداخته و سپس به دیگر تفاوت های این دو محصول می پردازیم.

آون توستر بهتر است یا مایکروفر


مایکروفر چیست و چه کارایی دارد؟

مایکروفر ها وسایلی هستند که در فضای داخلی آنها المنت هایی تعبیه شده است که گرمایی تولید می کنند که برای گرم کردن مواد غذایی مناسب است، حتی می توان برخی غذا های ساده را با آن پخت.

در ابتدای تواید این محصول فقط برای گرم کردن مورد استفاده قرار می گرفت، اما امروزه برای گریل کردن پخت ترکیبی و همینطور یخ زدای بسیار مورد استفاده است.

ابعاد و اندازه مایکروفر ها متفاوت است پس بهتر است قبل از خرید ابعاد محلی که قرار است مایکروفر در آن قرار بگیرد را اندازه بگیرید تا در هنگام نصب دچار مشکل نشوید. حتی می شود آن را به شکل رومیزی توکار یا کشویی در داخل دکوراسیون جای داد.

طراحی ظاهری مایکروفر ها بسیار زیباست و جلای خاصی به دکوراسیون شما می بخشد. از طرف دیگر مواد غذایی که با مایکروفر گرم و آماده می شوند از نظر سالم بودن و حفظ سلامتی مصرف کننده بسیا کاربردی هستند، چرا که مواد غذایی در مایکروفر با استفاده از رطوبت خود گرم می شود و نیاز به اضافه کردن روغن، کره یا هیچ مواد افزودنی دیگر ندارد. با استفاده از این روش ویتامین های موجود در مواد غذایی هم حفظ می شود و ارزش غذایی بالاتری خواهد داشت.

آون تستر چیست و چه کارایی دارد؟

آون تستر ها به زبان عامیانه دیگر همان فر هستند اما به صورت رومیزی طراحی و ساخته شده اند. حتی برخی از مدل های آن مجهز به جوجه گردان هم هست.

از جمله گزینه هایی که استفاده از این وسیله را برای مصرف کنندگان لذت بخش می کند وجود تنظیمات برای تغییر دما و تغییر حالات پخت متنوع است.

حتی درجه دمای پخت هم قابل تنظیم و تغییر طبق نیاز مشتری است. از این دستگاه برای پخت انواع کیک و شیرینی و حتی پیتزا هم استفاده می شود.

البته این قابلیت برای برخی از دستگاه های مایکروفر هم وجود دارد اما دقت کنید که دستگاهی با این قابلیت باید حتما کانوکشن داشته باشد. از دیگر مزایای آون توستر ها می توان به این گزینه اشاره کرد که این دستگاه نیازی به لوله کشی گازی ندارد و این گزینه استفاده و جایگذاری آن را بسیار ساده تر خواهد ساخت.

تفاوت کاربرد مایکروویو با توستر

از هر دوی این دستگاه ها برای پخت، گرم کردن و آب کردن یخ مواد غذایی استفاده می شود. اما تفاوت آنها در این است که آون توستر غذا را برشته و ترد کرده اما مایکروفر تنها آن را نرم می نماید.

تفاوت از نظر نوع غذای تهیه شده

همانطور که اشاره شده است مایکروفر ها برای گرم کردن انواع غذا مناسب هستند و همینطور برای غذاهای مایع و آبکی هم مناسب می باشند اما آون توستر ها چون بیشتر پخت گریل یا برشته کردن انجام می دهند غذاهای کم آب و کمتر مایع و همینطور کم چرب مناسب هستند.

تفاوت از نظر مصرف برق و انرژی

معمولا این گونه وسایل مصرف بسیار بالایی از انرژی را دارند. ممکن است یکی از دلایل استفاده  نکردن از اینگونه وسایل همین مصرف بالای انرژی آنها باشد اما در حالت کلی آون توستر مصرف بالاتری نسبت به مایکروفر دارد.  اگر مایکروفر مجهز به اینورتر باشد برق کمتری مصرف می کند و در نتیجه هزینه برق کمتری برای مصرف کننده خواهد داشت اما باز هم نسبت به توستر پر مصرف تر است.

تفاوت از نظر قیمت

از عوامل مهمی که برای خرید یکی از لوازم خانگی بسیار تاثیر گذار است هزینه ای است که باید برای خرید آن بپردازید. در بسیاری از موارد بهتر است که هزینه بالاتری پرداخت اما محصول با کیفیت تری خرید. ولی گاهی هزینه برای برند و نام کالا است و هیچ امکانات اضافه ای ندارد. در حالت کلی آون توستر ها قیمتهای مناسب تر و به صرفه تری نسبت به مایکروفر ها دارند.

تفاوت در زمان پخت

معمولا از این دستگاه ها استفاده میکنیم چون دنیای جدید و افراد شاغل علاقه مند به سپراندن زمان خود در آشپزخانه نیستند و اینکه عمل مورد نظر سریع تر انجام شود جزو الویت های انتخاب این دستگاه ها به شمار می رود. باید بگوییم که از این نظر مایکروفر ها در رده بالاتری قرار دارند غذاها در مایکروفر زودتر آماده می شوند.

دلیل آن هم این است که عملیات پخت معمولا در آون ها به آرامی باید صورت بگیرد و اگر دما را به صورت عجله ای افزایش دهیم ممکن است روی مواد سوخته اما از داخل خام بماند. پس اگر زمان برای شما از گزینه های کلیدی و تاثیر گذار است باید مایکروفر را انتخاب کنید.

تفاوت از نظر ظرفیت

از نظر حجم و گنجایش اگر بخواهیم این دو محصول را مقایسه کنیم مایکروفر ها حجم و گنجایش بیشتری دارند. البته این محصولات در ابعاد و اندازه های مختلف طراحی و ساخته می شوند اما در حالت کلی مایکروفر ها از نظر ظرفیتی بهتر هستند.

تفاوت از نظر طریقه استفاده و تعمیرات

آون توستر ها از نظر استفاده بسیار ساده هستند کار با آنها ساده و آسان است و نیاز به هیچ آموزش خاصی ندارد. همه اعضای خانواده به راحتی با آن کار خواهند کرد و هیچ خطری برای آنها نخواهد داشت. فرزند شما به راحتی می تواند غذای شخصی خود را در آن قرار داده و میل کند. اما در مقابل مایکروفر ها پیچیده تر هستند و تنوع در مدل ها و طرح های آن ممکن است مصرف کننده را گیج کند در حالت کلی استفاده از آن دقت بالاتری نیاز دارد.
حتی تمیز کردن آون ها هم ساده تر است می توان به راحتی بعد از استفاده دستگاه را تمیز کرده و تا دفعه دیگری که آن را استفاده خواهید کرد رها کنید اما مایکروفر ها دستگاه های بسیار حساسی هستند و قبل از هرگونه اقدامی لازم است که توضیحات مربوط به آن را کامل مطالعه کرده و با دقت انجام شود. اگر در حین استفاده یا حتی غیر از آن دستگاه آون شما صدمه ای دیده یا خراب شود به راحتی قابل تعمیر و اصلاح است. اما اگر هرگونه مشکلی برای مایکروفر پیش آمد لازم است که سریعا با نمایندگی و تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید.
با وجود همه این تفاوت و شباهت ها باز هم تصمیم گیرنده برای انتخاب دستگاه مورد نظر فقط مصرف کننده آن است. امیدواریم که این مقاله برای تهیه دستگاه مورد نظر اطلاعات کافی را در اختیار شما گذاشته باشد. برای خرید هر کدام از این دستگاه ها یا هر نوع دستگاه یا لوازم خانگی دیگر کافیست که به سایت ما بانه بازارچه رجوع کنید. مشاورین ما به صورت 24 ساعته آماده راهنمایی و مشاوره برای شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید