چطور عمر ماشین لباس شویی را افزایش دهیم؟

چطور عمر ماشین لباس شویی را بیشتر کنیم؟

بهتر است ابتدا توضیحاتی راجع به کلیات ماشین لباس شویی بدهیم تا بیشتر و بهتر با آن آشنا شوید. ماشین لباس شویی که سابقاً با نام ماشین رخش شویی هم شناخته می شده است، برای آسان تر کردن عملیات شست و شوی لباسها طراحی و ساخته شده است. تا قبل از وجود آن مصرف کننده مجبور بود که لباس های خود را با دست بشوید. این عمل باعث آسیب رسیدن به بدن در طولانی مدت و حتی ایجاد حساسیت و ناراحتی های پوستی در برخی موارد میشد. ماشین های لباس شویی موجود در بازار سه نوع متفاوت دارند:

نوع اول فقط یک محفظه سطلی شکل برای شست و شوی لباس ها دارد.

نوع دوم دو مخزن دارد که یکی برای شست و شوی لباس ها و دیگری برای آب گرفتن و خشک کردن لباسها به کار می رود.

نوع سوم و آخر از انواع ماشین لباس شویی به صورت تمام اتوماتیک است و عملیات شستن و خشک کردن لباس ها طبق برنامه ای که از قبل برای دستنانگاه تعریف می شود انجام می گردد.

در حالت کلی استفاده از ماشین لباس شویی بسیار ساده و روتین است، اما با انجام کارهایی می توان عمر دستگاه را افزایش داد و استفاده بهینه و بهتری داشت. در این مقاله می خواهیم این موارد را بررسی کنیم تا بتوانیم بهترین استفاده را در طول عمر مفید دستگاه ماشین لباس شویی از ان داشته باشیم.

نکات عملی برای افزایش طول عمر لباسشویی


قبل از هر کاری دفترچه راهنما همراه دستگاه را مطالعه کنید.

همه طرز استفاده از ماشین لباس شویی را بلد هستند. اما گاهی به علت نداشتن اطلاعات کافی و آشنا نبودن با عملکرد های دستگاه خود ممکن است به آن اسیب وارد کنند. پس بهتر است حتی اگر به صورت مداوم با این وسیله کار می کنید و با آن به صورت کامل آشنایی دارید یا حتی از محصولی مشابه استفاده کرده اید باز هم قبل از استفاده دستور العمل های ان را به خوبی مطالعه کنید. زیرا ممکن است امکانات و گزینه های جدیدی به صورت آپدیت به دستگاه اضافه شده باشد و شما از ان مطلع نباشید.

علت یابی اشکالات بوجود آمده و نادیده نگرفتن آنها

هر حرکت نادرست و هر صدای عجیبی که از دستگاه خارج شد دلیل مربوط به خودش را دارد. پس از کنار سر و صداهای عجیب به سادگی عبور نکنید. اگر ماشین لباس شویی خود را بر روی سطح صاف و تمیز قرار دادید و در هنگام استفاده حرکت های بسیار زیاد یا صداهای عجیب مانند تق تق شنیدید باید برای بررسی علت آن با متخصص تماس بگیرید تا برای رفع مشکل ایجاد شده اقدام کند.

اصول شستن لباسهای دکمه، زیپ و قزن دار

 اگر لباسی که به شست و شوی آن می پردازید دکمه آویز دار، زیپ، یا هرگونه شی دیگری دارد بهتر است که آن را از لباس جدا کنید یا زیپ لباس ها را بسته و سپس در ماشین لباس شویی بیندازید تا از آسیب به بدنه داخلی دستگاه و یا حتی دیگر لباسها جلوگیری کرده و همینطور از ایجاد خسارت و پرداخت هزینه اضافه جلوگیری نمایید.

برای شست و شوی لباس هایی که گیره یا قزن متصل دارند محفظه های جداگانه ای در نظر گرفته شده است که ابتدا لباس را داخل آنها گذاشته و سپس وارد ماشین لباس شویی خواهید کرد. این امر تاثیر بسیار مهمی در حفظ دستگاه و لباسها دارد.

استفاده از کیسه برای شستن لباسهای قزن دار

زمان ماندن لباسها در ماشین لباس شویی

زمانی که کار دستگاه به اتمام رسید بهتر است که لباسها را خارج کرده و درب دستگاه را باز بگذارید تا به خوبی خشک شود بعد از اطمینان از خشک شدن دستگاه تا استفاده مجدد درب را بسته و دیگر نیازی به کنترل کردن و خشک کردن فضای داخلی نیست. اگر لباسها مدت زیادی داخل دستگاه بماند علاوه بر بوی نامطبوعی که ایجاد می شود رطوبت زا هم هست و این عامل باعث بروز مشکلات جدی برای دستگاه خواهد شد. علاوه بر بو وجود لباس مرطوب در محیط ماشین لباس شویی به مدت طولانی بهترین شرایط را برای ایجاد میکروب و باکتری فراهم میکند.

استفاده از مقدار پودر کافی

نکته دیگری که می توان به آن اشاره کرد استفاده به اندازه لازم از پودر است. بهتر است میزان پودری که برای شستن لباسها استفاده می کنید طبق استاندارد و با مطالعه دستورالعمل کار با دستگاه باشد. شاید در ابتدا فکر کنید که هرچه میزان پودر بیشتری استفاده کنید در نتیجه لباس شما سریع تر و یا حتی بیشتر تمیز خواهد شد اما این مساله تاثیری نداشته و حتی میزان بیش از اندازه پودر عملکرد دستگاه را مختل و باعث ایجاد اختلال در سایر قسمت های آن می شود.

استفاده از مقدار پودر کافی لباسشویی

رعایت بهداشت ماشین لباسشویی

بعد از اتمام کار علاوه بر تمیز کردن محیط داخلی دستگاه بهتر است که فیلتر دستگاه را خارج کرده و با دقت بشویید. برای اطلاع از محل قرارگیری فیلتر و نحوه خارج یا وارد کردن آن بهتر است به راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید.

اگر احساس کردید که دستگاه شما بو گرفته بهتر است در همان ابتدا به فکر  چاره باشید و برای رفع آن با مواد شوینده یا راه های خانگی مانند جوش شیرین اقدام کنید. بوی اولیه با روش های ساده به سرعت از بین می رود. بهتر است مواد شوینده ای که استفاده میکنید خانگی باشد.

مواد شوینده خانگی ضرر کمتری برای دستگاه خواهد داشت. حتی باعث از بین رفتن باکتری ها و ضد عفونی شدن محیط داخلی دستگاه هم می شوند. برای این موضوع می توانید از ترکیب سرکه و جوش شیرین استفاده کنید.

داشتن اطلاعات در مورد جنس پارچه ها و طرز شستشوی آنها

برای این موضوع ساده ترین راه مطالعه لیبل های موجود بر لباس هاست. بر روی هر لیبل میزان دمای لازم برای شست و شو و حتی میزان حساسیت آن ها ذکر شده است. با کسب این اطلاعات به عمر لباس و دستگاه خود افزوده و در هزینه ها هم صرفه جویی خواهید کرد.

نکته مهم دیگر ریختن لباس ها به اندازه کافی است، با ریختن بیش از اندازه لباس به دستگاه فشار وارد می شود و طول عمر آن کاهش می یابد.

وارسی لباس ها قبل از ریختن داخل ماشین

اگر تنقلات یا موادی در لباس های شما وجود دارد که ممکن است با ورود به ماشین لباس شویی خرد شده یا برای لباس های دیگر آسیبی ایجاد کند بهتر است قبل از وارد ماشین لباس شویی کردن خالی شود. اگر مقدار این مواد زیاد باشد ممکن است وارد فیلتر موجود در دستگاه شود و مشکلاتی از قبیل ایجاد اختلال در مسیر آن به بار بیاورد.

مثلا اکثرا برای شستن کفش های خود از ماشن لباس شویی استفاده می کنند. گل و لایی که از شستن کفش ها در ماشین لباس شویی باقی می ماند آغاز کننده رشد و وجود میکروب و باکتری در دستگاه است. ممکن است حتی تا چندین بار بعد هربار که لباسی در ماشین می اندازید لباس شما آلوده شود.

این باکتری ها در منافذ دستگاه مخفی شده و به تدریج به لباسهای شما وارد می شوند. بهتر است با دست کمی کفش ها را شسته و بعد در پارچه ای به صورت بسته در ماشین قرار دهید.

بهتر است زمان شست وشوی این قبیل وسایل از شستن لباس به صورت همزمان خودداری کنید. به جز لباس یا وسایل خاص سایر وسایل هم ممکن است گرد و غبار داشته باشد که جمع شدن این میزان آلودگی به مدت زیاد باعث اختلال عملکرد فیلتر دستگاه می شود.

شستن کفش با لباسشویی

جدا سازی لباسها از هم قبل از شستشو

بهتر است که لباس های با جنس و رنگ متفاوت جدا شده و با هم شسته شوند. جداسازی بر اساس رنگ حتی در رنگ ندادن لباس ها به هم نیز تاثیر دارد. البته اگر لباس شما رنگ گرفت می توانید از محلول رنگبری مخصوص استفاده کنید تا مشکل شما برطرف شود.

رعایت تعدادی از نکات ساده باعث می شود که علاوه بر عملکرد صحیح، دستگاه سالم تری داشته باشیم و بتوانید از دستگاه خود به مدت طولانی تری استفاده کنید. انواع ماشین های لباس شویی در سایت ما بانه بازارچه با قیمتهای استثنایی موجود است. برای اطلاع از جزئیات امکانات آنها با کلیک بر هر محصول به تمامی اطلاعات آن دسترسی خواهید داشت. همکاران ما آماده مشاوره و راهنمایی شما برای خرید محصولی مناسب هستند. کافیست در هر زمانی با فشردن تماس یا پیام در واتس اپ سوال یا مشکلات خود را در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید