راهنمای کامل اصطلاحات تنظیمات ماشین لباسشویی

راهنمای کامل اصطلاحات تنظیمات ماشین لباسشویی

راهنمای کامل اصطلاحات ماشین لباسشویی و برنامه های شستشو

احتمالا شما هم مانند بسیاری از افراد، با خرید ماشین لباسشویی جدید، با تعداد زیادی از اسامی، عبارات و اصطلاحات جدید مواجه می شوید. ممکن است تعدادی از این کلمات و اصطلاحات روی بدنه و یا داخل دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی درج شده باشد. در هر صورت بدون آگاهی دقیق از معنی اصطلاحات مربوط به ماشین لباسشویی، نمی توانید به درستی از دستگاه جدید خود استفاده کرده و کاملا از امکانات آن بهره مند شوید.

جدای از اینکه هنگام خرید ماشین لباسشویی باید نکاتی را رعایت کنیم، متوجه میشویم که فروشندگان از اصطلاحات خاصی نیز برای فروش ماشین لباسشویی استفاده می کنند. حتی ممکن است بعضی از فروشندگان با به کاربردن این کلمات و اصطلاحات، مدل خاصی را به شما پیشنهاد دهند که دارای این امکانات باشد.

پیشنهاد می شود که پیش از خرید ماشین لباسشویی در مورد اصطلاحات مربوط به آن، امکانات و تکنولوژی های به کار رفته در ماشین های لباسشویی و نام برنامه های شستشو به خوبی تحقیق کنید. دانستن این اطلاعات باعث میشود تا دستگاهی خریداری نمایید که دقیقا منطبق با نیازهای شماست. از طرفی با آگاهی از معانی این اطلاعات جلوی سودجویی و تبلیغات اغواکننده برخی فروشندگان را گرفته و هزینه اضافی بابت امکاناتی که به آنها نیازی ندارید نمی پردازید.

در این مطلب اصطلاحات مربوط به ماشین لباسشویی و طرز استفاده از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی را بررسی می کنیم. به این صورت می توانید تصمیم بگیرید که آیا وجود یک یا چند برنامه شستشوی بیشتر با کاربرد ویژه، ارزش پرداخت هزینه بیشتر را دارد یا خیر؟

تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

راهنمای کامل اصطلاحات ماشین لباسشویی و برنامه های شستشو

انواع برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی

دایرکت درایو Direct Drive
دیگ شستشو در اکثر ماشین های لباسشویی قدیمی به وسیله فولی و تسمه به موتور متصل می شود. در واقع موتور ماشین در قسمت پایینی آن قرار دارد و به وسیله تسمه دیگ شستشو را چرخانده و عملیات شستشو انجام می شود.

اما در ماشین های لباسشویی دایرکت درایو، تسمه و فولی حذف شده و دیگ لباسشویی مستقیما به موتور متصل است. نتیجه این نوع طراحی، شستشوی لباس ها با سر و صدای بسیار کمتر است.

Fuzzy Wash یا منطق فازی
در این برنامه شستشو، ماشین لباسشویی میزان کثیفی لباس ها و وزن و اندازه آنها را بررسی کرده و مناسب ترین مقدار آب، ماده شوینده، جهت چرخش و شستشو و دور خشک کن را بر اساس منطق فازی دستگاه انتخاب می کند. در واقع خود ماشین لباسشویی مناسب ترین برنامه را بر اساس هوش مصنوعی خود بر می گزیند.

تخلیه drain
از این برنامه تنها برای تخلیه آب موجود در دیگ شستشو استفاده می شود. در این برنامه هیچ عملیات دیگری ( مانند شستشو و خشک کردن) روی لباس های داخل دیگ انجام نمی شود.

استیم واش steam wash یا بخارشو
برخی ماشین های لباسشویی دارای برنامه بخارشو هستند. در این برنامه، عملیات شستشوی لباس ها به جز آب و مواد شوینده، با بخار داغ انجام می شود. تماس لباس ها با بخار داغ باعث می شود تا لکه های سرسخت راحت تر از لباس ها پاک شوند. علاوه بر این لباس ها به وسیله بخار آب با درجه حرارت بسیار بالا، ضدعفونی نیز می شوند.

این برنامه برای شستشوی “لباس های بسیار کثیفی که دارای رنگ و بافت حساسی نیستند“، مناسب است. همچنین برای ضدعفونی و تمیز کردن لباس های کودکان می توانید از این برنامه استفاده کنید.

اسپین spin چرخش یا خشک کن
اسپین یا چرخش به معنی چرخاندن دیگ لباسشویی، با سرعت بسیار زیاد است. این چرخش در انتهای شستشو و پس از تخلیه آب انجام شده و باعث می شود تا لباس ها تا حد زیادی خشک شوند. هرچه دور خشک کن را روی عدد بزرگتری تنظیم نمایید، لباس های خشک تری تحویل خواهید گرفت. به عنوان مثال اگر دور چرخش یا spin را روی 1400 دور در دقیقه تنظیم نمایید، آب لباس ها تا حد زیادی گرفته خواهد شد و در پایان برنامه لباس ها رطوبت بسیار کمی خواهند داشت.

آبکشی rinse
در این برنامه لباس ها فقط آبکشی می شوند. در صورتی که بخواهید لباس های داخل ماشین را فقط آبکشی نمایید و از مواد شوینده استفاده نکنید، می توانید از این برنامه استفاده کنید.

آبکشی سبک light rinse
برخی از ماشین های لباسشویی دارای برنامه ای برای آبکشی سبک هستند، در این برنامه از آب کمتری برای آبکشی استفاده می شود. اگر حجم لباس هایی که قرار است آبکشی شوند، کم باشد، می توانید از این برنامه استفاده کنید.

شستشوی اقتصادی eco

در برنامه شستشوی اقتصادی از حجم آب و درجه حرارت کمتری برای شستشوی لباس ها استفاده می شود ، در نتیجه مصرف انرژی کمتر خواهد شد.

برنامه شستشوی اقتصادی (eco) ماشین لباسشویی

البسه ورزشی Sport wash
در این برنامه شستشو، درجه حرارت آب پایین خواهد بود تا به الیاف میکرو فایبر لباس های ورزشی آسیب نرسد. همچنین در این برنامه مدت زمان شستشو طولانی است تا در مدت چند ساعت، لباس ها خیسانده شده و لکه و بوی عرق این لباس ها برطرف شود.

شستشوی Synthetic
این برنامه ویژه شستشوی لباس هایی با الیاف مصنوعی و پلاستیکی است. درجه حرارت و سرعت دوران خشک کن در این برنامه شستشو بالا نمی رود تا به الیاف پلاستیکی آسیببی نرسد و دچار تغییر شکل نشوند.

لباس های نخی و کتانی با برنامه شستشوی Cotton
این برنامه شستشو برای شستشوی لباس های پنبه ای، نخی و کتانی مناسب است. درجه حرارت در این برنامه نسبتا بالاست. از این رو باید دقت شود لباس هایی با رنگ حساس با این برنامه شسته نشوند.

لباس پشمی با برنامه شستشوی Wool

این برنامه ویژه شستشوی لباس های پشمی است و البسه بافتنی و پشمی را با درجه حرارت زیر 40 درجه می شوید تا دچار آسیب و تغییر شکل نشوند.

برنامه شست و شوی لباس پشمی ماشین لباسشویی

شستشوی Favorite یا دلخواه
در این برنامه شما می توانید درجه حرارت، مدت زمان شستشو، تعداد آبکشی و سرعت خشک کن را طبق میل و نیاز خود تنظیم نموده و ذخیره کنید.

شستن رو تختی و لحاف Duvet یا Blanket
از این برنامه برای شستن لحاف و رو تختی استفاده می شود. پیش از شستشو به برچسب اطلاعات لحاف دقت نمایید و بررسی کنید که قابل شستشو در ماشین لباسشویی هست یا خیر.

شستشوی لباس خیلی کثیف یا Intensive
از این برنامه می توانید برای شستن لباس های خیلی کثیف استفاده نمایید. این برنامه برای تمیز کردن لباس های خیلی چرک از آب بیشتری استفاده کرده و هنگام شستشو چرخش و تکان های بیشتری به لباس ها وارد می کند.

شستشو با آب داغ Boiling care
شستشوی لباس ها با آب بسیار داغ به منظور ضدعفونی کردن . این برنامه برای شستشوی لباس بیماران، کودکان و نوزادان و ملافه مناسب است.

Bulky برای شستن پالتو
برنامه ای برای شستشوی لباس های حجیم و بزرگ مانند کاپشن و پالتو.

Time delay
با استفاده از این گزینه می توانید برنامه شستشو را برای آغاز به کار با تأخیر تنظیم کنید. مثلا پس از انجام تنظیمات برنامه شستشو، شروع شستشو را به چند ساعت بعد موکول نمایید.

Alergy care یا Hygiene یا Anti Allergy شستشوی ضد چروک
این برنامه برای حذف ذرات آلرژی زا از روی لباس ها طراحی شده است. معمولا ماشین های لباسشویی این کار را به وسیله بخار داغ یا شستشو با درجه حرارت بالا انجام می دهند.

شستشوی بی سر و صدا Silent wash
این برنامه با حذف تکان های شدید و چرخش، شستشوی البسه را تا حد امکان بدون سر و صدا انجام می دهد.

شستشوی لباس های روزانه با برنامه Mix
برنامه ای برای شستشوی لباس های روزانه با کثیفی کم و متوسط. معمولا مدت زمان شستشو در این برنامه کم است.

Soak
خیساندن لباس ها در آب

Prewash
پیش شستشو یا خیساندن لباس ها قبل از شستشوی اصلی.

Handwash
برنامه ای برای شستشوی لباس های ظریف و حساس. در این حالت شستشو، لباس ها ابتدا در آب سرد خیسانده می شوند.

Quickwash شستشوی سریع
برنامه ای برای شستشوی لباس هایی که کثیفی آنها زیاد نیست در مدت زمان چند دقیقه.

Crease care یا Anti Crease یا Easy Ironing

در این برنامه پس از اتمام شستشو لباس ها به آرامی چرخانده می شوند تا چروک ها نرم شده و اتوکشی آسان تر شود.

برنامه شست و شوی ضد چروک ماشین لباسشویی

Delicate
از این برنامه برای شستشوی لباس های ظریف و حساس استفاده می شود. شستشو در این برنامه به آهستگی انجام شده و دور خشک کن نیز پایین می باشد.

Air Refresh
در این برنامه شستشو با کمک هوا و بخار داغ و بدون آب انجام خواهد شد.

Temp
در برنامه شستشوی temp یا tempresure می توانید درجه حرارت آب را به دلخواه خود تنظیم نمایید. برای درک اهمیت این برنامه به این مثال توجه کنید:

شستشوی لباس ها با دمای 20 درجه در حدود 60 درصد از هزینه مصرف برق ماشین لباسشویی را کاهش می دهد. در حالی که در شستشوی 40 درجه لکه ها بهتر پاک می شوند و لباس های پاکیزه تری خواهید داشت.

سؤالات خود را از بانه بازارچه بپرسید
با مراجعه به وب سایت بانه بازارچه می توانید انواع ماشین های لباسشویی را بر اساس برند و قیمت مشاهده نموده و پس از بررسی مشخصات و برنامه های شستشوی مورد نیاز ، محصول دلخواه خود را سفارش دهید.

محصولات این فروشگاه به قیمت بازار بانه محاسبه شده و به همراه گارانتی ارائه می شوند.

در صورت بروز مشکل یا سوال هنگام خرید ماشین لباسشویی می توانید با همکاران ما در بانه بازارچه تماس بگیرید و راهنمایی دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید